De kijkdagen

Kijkdagen zijn een aangename belevenis

Het merendeel van de nieuwe bezoekers krijgt een overweldigend gevoel als ze een veilingzaak bezoeken. Dit heeft te maken met het vaak vrij grote aanbod dat er te vinden is enerzijds en het feit dat iedereen met veel belangstelling dingen aan het keuren, bekijken, onderzoeken en betasten is anderzijds.

Bovendien gaan velen met de verwachting dat er wel eens een “vergeten” stuk te vinden zou kunnen zijn. En als dit niet zo is hoopt men een mooi of goed stuk te vinden voor een aanvaardbare prijs.

Kijkdagen zijn uitermate leerrijk

Eigenlijk zou iedereen moeten beginnen met regelmatig kijkdagen en veilingen te bezoeken. Dit wordt een uitermate leerrijk proces. De op deze manier opgedane kennis, zal ongetwijfeld een grote hulp zijn bij de latere aankoop van antieke stukken. Wie eerst een tijdje “op verkenning” gaat zal veel minder “leergeld” moeten betalen.

De veilingcatalogi

Een uitermate nuttig object is de veilingcatalogus. Daar staan de loten met foto’s en gegevens in. Maak er een gewoonte van om hier uw bevindingen in te noteren. Goede evaluaties maar ook negatieve opmerkingen. Ze zullen later zeker van pas komen tijdens het bieden en bij uw zoektochten naar de gegeerde collectie-items.

Enkele tips:

  • Koop de catalogus als hulp bij de selectie en het bieden.
  • Kijk na of u zich vooraf moet registeren.
  • Laat u adviseren door het personeel van het veilinghuis.
  • Als u aan iets twijfelt, vraag dan tot u de inlichtingen hebt die u wenst.
  • Bepaal vooraf tot hoever u wil bieden en hou u daar aan.
  • Bied duidelijk maar met geen al te overdreven enthousiasme.
    Dit zet andere kopers aan om mee te bieden.
  • Check vooraf na hoe u kunt betalen (cash of creditkaart).
  • Het maximum bedrag dat u met cashgeld mag betalen is
    wettelijk bepaald. Heel wat veilinghuizen beperken het bedrag dat u
    met cashgeld kunt betalen.
  • Verifieer of u de juiste prijs (die afgeslagen werd) aangerekend wordt.
  • Vraag een certificaat van echtheid met gedetailleerde uitleg.
    Voor een beginner is dit een belangrijk onderdeel van het leerproces.

Reageren is niet mogelijk